ÇıLgIn ÜnİvErSiTe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EsRa NaGiŞ SeNaRyO

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Şehrazat Bihter :)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
gizemclk
Moderatör
Moderatör
gizemclk

Kadın
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 2022 Nerden : Çılgın Üniversiteden :D:D:D İş/Hobiler : Çılgın Üniversite//Hatırla Sevgili//Berk Hakman :D Lakap : Berk'in Kankası :D (şimdilik) :p

Şehrazat Bihter :) Vide
MesajKonu: Şehrazat Bihter :) Şehrazat Bihter :) Icon_minitimeSalı Ara. 09, 2008 4:12 pm

Şehrazat Bihter'e karşı

?Binbir Gece' dizisindeki Şehrazat rolüyle şöhret olan Bergüzar Korel bir yanda, ?Hatırla Sevgili'den sonra ?Aşk-ı Memnu'daki Bihter karakteriyle hayranlarına hayran katan Beren Saat diğer yanda.... Düne kadar ekranda rakipsiz kraliçeliğin tadını çıkaran Şehrazat, şimdi Bihter'in pırıltılı çıkışının gölgesinde tedirgin. Gerçi ekranda Meltem Cumbul ve Nehir Erdoğan da var ama Beren ile Bergüzar mücadelesi farklı. Zira onların dizileri reyting piramidinin zirvesinde. İşte reytinglerin rakip kıldığı iki güzelin özellikleri, artıları ve eksileri... Gönlünüzün birincisini siz seçin!

Doğum yeri ve tarihi:
İstanbul, 2 Eylül 1982.

Şehrazat Bihter :) 4246274

Eğitim durumu: Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu.

Yabancı dil: İngilizce.

BOY: 1.82.

KARİYERİ: Lise yıllarında amatörce tiyatro yaptı. Babası Tanju Korel ile annesi Hülya Darcan’ın yapımcılığını üstlendiği ‘Zeytin Dalı’ dizisinde profesyonelliğe ilk adımını attı (2004). Ardından ‘Kırık Kanatlar’ dizisi ve ‘Şen Olasın Ürgüp’ adlı televizyon filminde rol aldı (2005). ‘Kurtlar Vadisi
Irak’ filminde oynadıktan sonra ‘Binbir Gece’ dizisindeki ‘Şehrazat’ rolüyle bir anda zirveye tırmandı (2006).

Hobileri: Voleybol oynamak, kitap okumak, sinemaya ve tiyatroya gitmek, fotoğraf çekmek.

Rolleri: ‘Zeytin Dalı’ dizisinde de, ‘Binbir Gece’de de saf ve temiz bir karaktere büründü. ‘Kurtlar Vadisi
Irak’ filminde kocası Amerikalı askerler tarafından öldürülen Leyla’yı oynadı. Henüz farklı karakterlere bürünemedi.

Başarısı: Canlandırdığı Şehrazat karakteri, hasta olan oğlunun tedavisi için gerekli olan 150 bin dolar karşılığında patronuyla bir gece geçirince Türkiye’de tartışma konusu başlattı.

Aşk hayatı: Son olarak balet sevgilisi Tan Sağtürk’le yolları ayrıldı. Ama sürekli özel hayatıyla, aşk üzerine yapılan yorum ve tahminlerle gündeme gelmesi, onun için dezavantaj olmakta.

Oyunculuk onun için...: “Oyuncu aday adayıyım. Sürekli kendimi izleyip hatalarımı görmeye çalışıyorum, eleştirileri ciddiye alıyorum. Oyunculuk çok emek isteyen bir iş.”

Hedefi “Sadece saygınlık ve iyi bir oyuncu olmak istiyorum. Ne para istiyorum, ne de sevgili... Göz önünde bir iş olan oyunculuk mesleğini yaparak da mütevazı yaşantımı sürdürebileceğimi, aile huzurumu koruyabileceğimi göstermek istiyorum” diyor Bergüzar.

Reytingi: ‘Binbir Gece’nin belirlenen son reytingi 10.3.

Şehrazat Bihter :) 6590583

Doğum yerİ ve tarihi: Ankara, 26 Şubat 1984.

Eğitimm durumu: Başkent Üniversitesi’nde işletme öğrenimine devam ediyor.

Yabancı dil: İngilizce ve İspanyolca öğreniyor.

BOY: 1.67.

KARİYERİ: ‘Türkiye’nin Yıldızları’ adlı yarışma programına katıldı. ‘Aşkımızda Ölüm Var’ dizisiyle

ilk kez kamera önüne geçti (2004). Ardından ‘Aşka Sürgün’de rol aldı (2005). ‘Hatırla Sevgili’ dizisindeki Yasemin rolüyle ünlendi (2006). Bu arada henüz vizyona girmeyen ‘Güz Sancısı’ filminde oynadı (2008). Onu şimdi de ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinde yıllar önce Müjde Ar’ın oynadığı Bihter karakteriyle izliyoruz (2008).

Hobileri: Dans etmek, resim yapmak, tenis oynamak, sinemaya gitmek.

Rolleri: ‘Hatırla Sevgili’ dizisinde aşk yarası taşıyan masum Yasemin’i oynadı. ‘Aşk-ı Memnu’da ise annesine karşı öfke dolu, entrikacı ve iktidar hırsı içinde bir genç kadın olarak izliyoruz onu. Yakında vizyona girecek

‘Güz Sancısı’ adlı sinema filmi için ise Elena adlı bir fahişe rolünde geçti kamera önüne.

Başarısı: Annesinin babasını aldattığını bilen ve bu yüzden ona karşı inanılmaz bir nefret duyan Bihter karakteriyle ilgi çekti ve izleyenleri de ikiye böldü.

Aşk Hayatı: Önce ‘Hatırla Sevgili’deki rol arkadaşı Okan Yalabık’la adı anıldı, sonra oyuncu Bülent İnal’la flört etti ama ilişkisi yürümedi. İnal’dan sonra özel hayatıyla magazin haberlerine konu olmamaya çalıştı ve bu konuda başarılı da oldu.

Oyunculuk onun için...: “Diziler bir okul niteliği taşıyor. Her gün yeni şeyler öğreniyor insan. Şımarmadan, bıkmadan, sabırla öğrenerek bu konuda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.”

Hedefi: İyi senaryolar ve iyi roller. Beren Saat,

“Bu kez de cumhuriyetin ilk dönemleri, 20’lerin sonu ve

30’lu yıllardaki bir kadını oynamak isterim. Daha da eskiye gidip harem kokusunu duymak isterim” diyor.

Reytingi: ‘Aşk-ı Memnu’nun belirlenen
son reytingi 10.6.
Fadime*
Onun Mekanı
Onun Mekanı
Fadime*

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 30/08/08 Mesaj Sayısı : 469 Nerden : Canselin Kalbin'den İş/Hobiler : Lakap :

MesajKonu: Geri: Şehrazat Bihter :) Şehrazat Bihter :) Icon_minitimeSalı Ara. 09, 2008 11:26 pm

Beren Saat Bülent Inal'a hala birlikte degilmiydi yaa ??
Ben tabikiide Beren Saat diyorum
zaten <binbir Gece 'yi de sevmiyorum SIKTII artiik ya
Paylasim için sagool
=)
Esra ELÇİN
Admin
Admin
Esra ELÇİN

Kadın
Yaş : 29 Kayıt tarihi : 08/06/08 Mesaj Sayısı : 1439 Nerden : cAnSeLiN kAlBiNdEn İş/Hobiler : caNsElİ dÜşÜnMeKtEn BaŞkA iŞim YoK Lakap : CaNsElmAnİa

MesajKonu: Geri: Şehrazat Bihter :) Şehrazat Bihter :) Icon_minitimeÇarş. Ara. 10, 2008 9:46 pm

berennnnnn alien
https://esranagis-senaryo.yetkin-forum.com
sinem_deniz
Onun Mekanı
Onun Mekanı
sinem_deniz

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 26/09/08 Mesaj Sayısı : 277 Nerden : http://hatirlasevgili.forumup.com/ İş/Hobiler : Lakap :

MesajKonu: Geri: Şehrazat Bihter :) Şehrazat Bihter :) Icon_minitimePerş. Ara. 11, 2008 12:04 pm

bencede berenn
paylaşım için saol cnm
gizemclk
Moderatör
Moderatör
gizemclk

Kadın
Yaş : 30 Kayıt tarihi : 29/07/08 Mesaj Sayısı : 2022 Nerden : Çılgın Üniversiteden :D:D:D İş/Hobiler : Çılgın Üniversite//Hatırla Sevgili//Berk Hakman :D Lakap : Berk'in Kankası :D (şimdilik) :p

MesajKonu: Geri: Şehrazat Bihter :) Şehrazat Bihter :) Icon_minitimeC.tesi Ara. 13, 2008 1:05 am

bencede beren :D

rica ederim dadlularrr :D

Şehrazat Bihter :)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası